satelitarny gpsNokia e90 Nokia N95
8GB Spiderman
  
Nokia N95
8GB karta pamięci
  
Nokia N95
2GB karta pamięci
  
Porównanie   Linki
N95
  
gps mapy

INSTALOWANIE DOKŁADNYCH MAP

1.Przed rozpoczęciem instalacji najlepiej jest sformatować telefon i kartę pamięci. Co prawda można czasem pominąć ten krok, ale 100% gwarancję działania map daje właśnie pełny format karty pamięci i telefonu poprzez wpisanie numeru *#7370# w trybie bezczynności telefonu.
2.Instalujemy program nokia_maps_1_0_upgrade_ROM Nokia_Maps na telefonie .
3.Upewnij się że posiadasz Windows xp z poprawką minimum SP1.
4.Instalujemy program Nokia_Map_Loader_Setup.en ( tutaj) na komputerze, jeśli program się nie zainstaluje, niezbędnym może okazać się najpierw instalacja bibliotek. Link do tej aplikacji Microsoftu powinien się pojawić w trakcie instalacji.
Jeśli nie to aplikację to można pobrać ze strony Microsoftu tutaj
5.Włączamy program o nazwie Mapy na telefonie, po czym go wyłączamy
6.Podłączamy telefon do komputera w trybie pamięci masowej (transferu plików)
7.Włączamy program Nokia Maps na komputerze zainstalowany wcześniej
8.Jeśli włączył się bez problemów to przejdź do punktu 10
9.Jeśli dostałeś komunikat o błędzie to spróbuj znaleźć plik o nazwie qf na karcie pamięci, edytuj go poprzez notatnik, zamień w nim słowa voice_mode w map_mode i zapisz plik. Teraz powinno działać, jeśli nie spróbuj sformatować.
10.We włączonym programie komputerowym poprzez znak plus rozwijamy menu albo dodajemy interesujące nas mapy do pakietu instalacji na telefon, klikamy guzik potwierdzający i mapy same się ściągną i zainstalują na telefonie. Po potwierdzeniu ukończenia możemy bezpiecznie odłączyć telefon.


Nokia mapsjak wgrać mapypozycja na mapie

Co to jest GPS i do czego służy?

GPS (ang. Global Positioning System) to ogólnoświatowy system nawigacji satelitarnej. Stworzony został przez Departament Obrony USA i był wykorzystywany wyłącznie do celów militarnych. Od roku 2003 GPS jest ogólnodostępny i można z niego korzystać bezpłatnie.

Nawigacja GPS występuje w niektórych modelach palmtopów i telefonów komórkowych. Przeważnie używa się do tego systemu specjalnych zestawów nawigacji , czyli urządzeń zaprojektowanych pod kątem nawigacji gps.

GPS umożliwia poznanie położenia odbiornika (w tym wypadku w naszym telefonie) z dokładnością do kilku metrów. Sama zasada działania polega na pomiarze czasu dotarcia sygnału radiowego z satelity. System ten działa na obszarze całej ziemi - kilkadziesiąt satelitów krąży dookoła ziemi na wysokości około 20.000 km. Tak więc możliwa jest dzięki temu nawigacja, czyli pokazywanie na ekranie urządzenia punktu, w którym jesteśmy ( dane w postaci długości i szerokości geograficznej), wysokość nad poziomem morza i prędkość z jaką się poruszamy. Do precyzyjnego określania pozycji potrzebne są przynajmniej 3 satelity (większa liczba dostępnych satelitów pozwala na krótszy czas uzyskania pozycji ).

Trzeba wiedzieć, że system satelitów GPS nie przesyła do odbiornika żadnej mapy. Odbiornik pozwala tylko wyznaczyć swoją pozycję. Niektóre modele odbiorników posiadają mapy wbudowane, a jeśli nie to trzeba je wgrać.

UŻYWANIE WBUDOWANEGO GPS-u. :

1. Włącz program „Mapy” lub „Dane GPS” – -czasem ten drugi potrafi łatwiej złapać zasięg.
2. W celu szybkiego nawiązania połączenia z satelitą, zalecane jest :
a) stanie w miejscu lub położenie telefonu i odczekanie aż gps ustali pozycję
b) odsłonięcie dolnej części telefonu, tak aby miała wolny widok na niebo -tam jest nadajnik gps w telefonie
c) stanie na w miarę wolnej przestrzeni i nie za blisko okolicy budynków i drzew.

ustalanie pozycji g p smapy z gps
google mapyNokia mapswgrać mapy
satelitygps w n95 8gbjak działa gps
global positioning systempozycjanawigacja satelitarna