satelitarny gpsNokia e90 Nokia N95
8GB Spiderman
  
Nokia N95
8GB karta pamięci
  
Nokia N95
2GB karta pamięci
  
Porównanie   Linki
N95
  
pentagram

Wi-fi / Wlan - sieć bezprzewodowa w domu. Hot spoty

Sieć WLAN oparta na standardzie wi-fi to komunikacja radiowa pozwalająca na korzystanie z Internetu na bazie bezprzewodowej łączności . Popularną formą są tzw bezpłatne hot-spoty czyli miejsca gdzie udostępniany jest Internet płatnie bądź bezpłatnie przez firmy mające nadwyżki lub instytucje użyteczności publicznej- szkoły, restauracje, gminy itp. Posiadając odbiornik np. Nokię n95 z wlan/wi-fi możemy korzytsać z Internetu wszędzie gdzie jest taki dostęp nawet bez włożonej karty SIM. Więcej samej esencji o wlan i wi-fi możesz poczytać w pięknym opisie ;-)w Wikipedii - przejdź.

Lista hotspot-ów w Polsce znajduje się tutaj. Hotspoty w Polandii

Ja osobiście w moim domu stworzyłem sobie swoją sieć wlan w domu na neostradzie. Po prostu kupiłem i zainstalowałem modem Cerberus ADSL WI-FI ( instalacja zajęła 5 minut i sprowadzała się do podłączenia modemu do sieci tps-y i kabla karty sieciowej i zasilacza do sieci 230 V) i mam mini hot spota w domu. Dzięki takiej mini-sieci wlan korzystać mogą z tego łącza również inne komputery i telefony na jednej linii neostrady. Można też dzielić transfer lub podłączyć drugi komputer dla drugiej osoby poprzez kabel lub radiowo.

W zależności od mocy anteny i otwartości przestrzeni sygnał Internetu jest osiągalny naokoło domu. Przy wyłączonym komputerze ściągam sobie pliki na komórkę - w ramach neostrady- z Youtube , filmy mp4, pliki muzyczne mp3 prosto na n95 z dużą prędkością przez wlan i zapisuję je potem do dalszego użytku.

Można by rzec, że za darmo gdyby nie to, że się płaci słono za neostradę i trzeba było kupić modem za 150 zł. Teraz nie muszę odpalać kompa ani nie musi on być cały czas włączony bo emituje sygnały radiowe z antenty w ramach łącza tepsy.

Oczywiście tam gdzie macie darmowe hot-spoty czyli Internet, który za darmo ktoś wam dał - macie za friko transfer i rzeczy ściągnięte na komórkę są de facto za friko.

A nokia n95 8gb jak to nowoczesny smartfon automatycznie wyszukuje sieć wlan - możesz włączyć lub wyłączyć skanowanie i poszukiwanie sieci lub przejść na gprs, edge lub UMTS z głównego okna Menu.

modem wlan

sieć domowa