emailN95 Nokia N95
8GB Spiderman
  
Nokia N95
8GB karta pamięci
  
Nokia N95
2GB karta pamięci
  
Porównanie   Linki
N95
  


Kalendarz google i synchronizacja

SYNCHRONIZACJA KALENDARZA GOOGLE Z TELEFONEM Załóż konto na http://goosync.com i postępuj według zamieszczonych tam instrukcji.

Jeśli nie wiesz co to kalendarz google to zaloguj się do email google i kliknij na samej górze kalendarz i zacznij go używać , jak potrzebujesz oczywiście. Dla tych co używają lub zamierzają używać kalendarza google jest / będzie to być może pożyteczne narzędzie. Macie kalendarz google obok poczty online i możecie tamże sortować, filtrować, przeszukiwać, otrzymywać darmowe przypomnienia SMSem . Gdy nie macie dostępu do komputera synchronizujecie poprzez komórkę i w kalendarzu telefonu zostaną pobrane dane i uaktualnione w ten sposób , że będziecie mieć wszystkie zapiski na 30 dni do przodu zapisane w komórce - bez dostępu do komputera. Wystarczy synchronizacja i dane zostaną pobrane z googlesync i wasz rozkład spotkań , terminów i informacji zostanie wyświetlony w naszym komórkowym kalendarzu.

Poniżej krótki opis usługi GooSync wraz z konfiguracją telefonu :)

GooSync

GooSync to usługa umożliwiającą szybką synchronizację danych pomiędzy kalendarzem w telefonie a kalendarzem Google. Oferowana jest w dwóch wersjach: Wersja darmowa pozwala synchronizować dane pomiędzy tylko jednym kalendarzem Google i tylko na 30 dni w przód. Konto Premium to obsługa wielu kalendarzy, import kontaktów, wsparcie techniczne czy możliwość synchronizacji wydarzeń odbywających się w odległej przyszłości. 19.95 funtów to roczny abonament. Dla biznesu może być ;-).

Jak skonfigurować konto GooSync

Założenie konta w GooSync nie jest trudne acz trzeba trochę cierpliwości. Mamy więc tu formularz gdzie podajemy swój login, hasło, maila itp. Kilka pól do wypełnienia, przychodzi mail z linkiem aktywacyjnym i już jesteśmy gotowi do konfiguracji.

Pierwszą rzeczą jest umożliwienie GooSync dostępu do naszego kalendarza. Z menu wybieramy opcję My Google:

 Google GooSync

I po prostu klikamy przycisk Authorize. GooSync korzysta z API Google, nie musimy podawać naszego loginu czy hasła, wystarczy potwierdzić dostęp do konta przez ten serwis. Zgodę możemy cofnąć w ustawieniach kalendarza Google w dowolnym momencie.

kalendarz i googlesync

Wykonujemy to albo łatwo albo w bólach ;-)

Teraz konfiguracja telefonu

Musimy skonfigurować naszą Nokię. Najpierw z menu wybieramy opcję “My Device”, następnie producenta i w końcu klikamy na grafikę przedstawiającą nasz telefon. Serwis najpierw zapyta nas czy zapisać wybór, a później pokaże konfigurację samego telefonu.

Nokii -wybór telefonu

Nokia n95 obsługuje przesyłanie konfiguracji SMSem. Reszta sprowadza się do wejścia w Narzędzia- Synchronizacja . Po czym komórka się połączy z netem i zsynchronizuje kalendarz jak na poniższych screenach.

google mailterminarzkalendarze
emailen95 Nokia
telefon komórkowykomórken 95 8 gb

Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, nasz kalendarz ze spotkaniami i ważnymi datami czy wydarzeniami, zapiskami z Google wypełni się w naszej komórce danymi z kalendarza Google.