emailN95 Nokia N95
8GB Spiderman
  
Nokia N95
8GB karta pamięci
  
Nokia N95
2GB karta pamięci
  
Porównanie   Linki
N95
  


Skype - znany komunikator

Ja używam też programu fring, który jest alternatywą dla skypa. Patrz na dole strony. Poza tym skype wiele lat mnie doił ze swoimi stawkami na telefony ale w końcu operatorzy Voip zmusili go do wprowadzenia tanich planów. Ale mimo tego dalej próbują jeszcze wycisnąć z ludzi ile się da ;-( . Jak nie zainstaluje się bezpośrednio spróbuj zainstalować z poziomu Menadżera Aplikacji ( Wejdź w Aplikacje -Menadżer aplikacji ) Skype - do pobrania

lub  

Skype-strona producenta

Skype na telefon komórkowy znajduje się obecnie w wersji beta, co oznacza, że wciąż może zawierać błędy, które systematycznie niby usuwają. Błędy te są Skype znane, ale zalecają wypróbować a jak nie działa powiadomić ich. Ot co !!!

animacja gif skypeskype betazainstaluj skypa
skypa ściągnijkomunikatoryrozmowy voip
onetggsex chat
czatrozmowy za darmo[Rozmiar: gadu gadu

Skype kradnie dane z komputera.

Ostatnio po raz pierwszy udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że jedna z wersji Skypa pobiera z komputera dane umożliwiające jego identyfikację (numer seryjny płyty głównej). Nie jest to jedyna aplikacja, która to robi, Windows i Office pobierają znacznie więcej informacji, ale sposób, w jaki działa mechanizm Skype udowadnia, że przynajmniej niektóre zarzuty wobec niego mają uzasadnienie. Twórcy znanych aplikacji zawierających narzędzia do identyfikacji komputerów z reguły piszą o tym otwarcie w umowach licencyjnych. Najczęstszym uzasadnieniem wprowadzania tego typu mechanizmów jest ochrona antypiracka lub chęć zbierania statystyk użytkowania.

Skype jest usługą typu P2P (peer-to-peer), która wykorzystuje zaawansowane techniki omijania zapór sieciowych i potrafi się skutecznie wymknąć nawet najbardziej restrykcyjnie skonfigurowanym zaporom. Program potrafi skraść hasło dostępu do serwera proxy i wykorzystywać dowolne porty. Istnieje nawet wtyczka przeznaczona wyłącznie do tego, by połączenie działało, gdy w firmie zastosowany jest restrykcyjnie skonfigurowany MS Internet Security and Acceleration Server. Pakiety wysyłane przez Skype'a prawie nie mają stałych reguł umożliwiających ich odfiltrowanie. Sama aplikacja jest wprost najeżona pułapkami maksymalnie utrudniającymi rozpoznanie programu przy zastosowaniu technik reverse-engineering. Użycie typowych narzędzi do analizy kodu niewiele daje, a dopiero naprawdę doświadczony programista być może poradzi sobie z zagmatwanym kodem.

Przykładem takich pułapek jest mały plik 1.com, o rozmiarze zaledwie 46 bajtów, tworzony przez Skype'a w tymczasowym katalogu profilu użytkownika (wewnątrz%TEMP%). Jego wykrycie nie byłoby zapewne łatwe, gdyby nie to, że wersja 64-bitowa systemu Windows nie zawiera podsystemu NTVDM umożliwiającego uruchomienie starszych aplikacji 16-bitowych. O tym twórcy Skype'a najwyraźniej zapomnieli. Ponieważ zamknięcie jego procesu za pomocą menedżera zadań nie dawało dostępu do tego miniprogramu, trzeba było za pomocą odpowiednich narzędzi sztucznie wywołać załamanie systemu operacyjnego, zamykając proces WINLOGON. Po wstecznej analizie prostego kodu wyszło na jaw, że program ten czyta zawartość pamięci, gdzie znajduje się kopia BIOS płyty głównej. W 32-bitowych systemach Microsoftu jądro zezwala na odczyt przez podsystem NTVDM tego obszaru pamięci, dzięki czemu aplikacje dla DOS mogą skorzystać z informacji zapisanych w BIOS. I to właśnie robi ten program, przekazując zawartość BIOS-u potokiem do Skype'a. Na platformie 64-bitowej przy użyciu 64-bitowego Windows program nie może tego zrobić, gdyż nie ma tu NTVDM - stąd ten błąd.

Po co te wtyczki?

Skypekiller to dedykowane narzędzie do usuwania typowych instalacji skype'a na wielu komputerach naraz (obsługuje także zaplanowane nienadzorowane usuwanie tej aplikacji- więcej snapvoip.blogspot.com/2006/09/remove-skype-stop-skype-or-detect.html. Wiele osób zadawało sobie to pytanie. Pierwsza odpowiedź wydaje się typowa - rozpoznanie kto i gdzie korzysta ze Skype'a. Ma to uzasadnienie, bowiem w niektórych krajach istnieje specjalny plan taryfowy polegający na wliczeniu wszystkich rozmów wychodzących do innych operatorów w abonament za usługę SkypeOut. Rozpoznawanie konkretnych komputerów ma na celu odkrycie użytkowników nadużywających tej usługi. Niemniej skojarzenie adresów IP, numerów seryjnych płyty głównej oraz informacji osobistych dostępnych np. w czacie jest bardzo poważnym ograniczeniem prywatności użytkowników. Warto zauważyć, że aplikacja w wersji dla Windows ma niemal nieograniczony dostęp do systemu, pracuje na poziomie uprawnień użytkownika, który w większości instalacji w domach ma prawa systemowe. Ponieważ narzędzie do przesyłania plików jest wbudowane w Skype'a, można mieć podejrzenia, że aplikacja może potencjalnie zawierać mechanizmy umożliwiające zdalne pobranie dowolnego pliku dostępnego dla użytkownika.

Drugim powodem jest fakt sztucznego podziału użytkowników na podstawie producenta procesora komputera. Na przykład opcja rozmów konferencyjnych z większą liczbą rozmówców niż pięciu nie działa z procesorami innymi niż Intel Dual Core, chociaż wydajność niektórych procesorów AMD jest w zupełności wystarczająca. Na rynku już pojawiły się nieoficjalne wersje aplikacji pozbawione tego sztucznego ograniczenia. Ostatecznym dowodem jest pozew sądowy skierowany przeciw firmie Skype przez AMD ( www.idg.pl/news/89743.html ).

Skype nie daje dostępu do kodu źródłowego ogółowi użytkowników i dlatego nie jest możliwy audyt bezpieczeństwa aplikacji. Protokół Skype'a nie jest jawny, a ponadto stosuje techniki ukrywania strumienia danych, tak aby jego rozpoznanie wśród zaszyfrowanego potoku informacji wysyłanych przez Skype'a było trudne. Wersja Skype 3.0 dla Windows pokazuje dobitnie, że twórcy programu aktywnie walczą z producentami narzędzi do blokowania komunikacji P2P. O ile poprzednie wersje protokołu (zwłaszcza 2.0) zawierały pewne stałe sekwencje połączeń, o tyle najnowsza ma ich znacznie mniej i dlatego jest zdecydowanie trudniejsza do zablokowania.

A zablokowanie Skype'a jest szczególnie istotne w firmach, gdyż aplikacja może zostać z powodzeniem użyta do przeskanowania sieci lokalnej, a oprócz tego jest wysoce prawdopodobne, że może zawierać błędy lub fragmenty kodu umożliwiające zdalną kradzież informacji. Należy pamiętać, że funkcjonalność programu obejmuje także przesyłanie danych wewnątrz szyfrowanego kanału komunikacyjnego. Możliwe jest wykonanie tunelu łączącego się zdalnie z aplikacjami cmd.exe, zaś połączenie vnc Server-vnc viewer jest dość proste do wykonania tą drogą...

Fring - program sprawdzony do czatów z użytkownikami Skype, Google Yahoo AIM i telefonii Voip


Wymagania- program "fring" - możesz go ściągnąć tu :Fring - pobierz lub ze strony matki www.fring.com

aplikacja dzwonić za darmoaplikacjetania telefonia
nokienokiin96

Fring to darmowy komunikator VoIP w komórce

* Fring na Nokię n95 8gb
* Fring może wysyłać i odbierać pliki
* Fring (do)łączy(ł) użytkowników Yahoo!™ i AOL AIM®
* Jak wykonać połączenie bez karty SIM?
* ICQ w komórce
* Fring na Windows Mobile 5.0 i 6.0
* Fring 3.0 - obsługuje SIP

Fring zdobył na świecie dużą popularność, ale nie każdy słyszał jeszcze o tej aplikacji na telefony komórkowe z systemem Symbian 8, 9.1, 9.2, Windows Mobile 5 i 6 oraz UIQ. Komunikator ten jest darmowy i umożliwia rozmowy pomiędzy użytkownikami Skype, Google Talk, ICQ, MSN ; Messenger oraz Twitter wykorzystując do tego połączenia z Internetem 3G lub WiFi. Dzięki Fring możesz czatować ze znajomymi, których wybierasz ze swojej listy kontaktów. Możesz sprawdzać kiedy są oni dostępni online czy nie.

Poprzez Fring można także do nich zadzwonić za darmo (korzystając np: z darmowych hotspotów WiFi) lub wykonać połączenie na telefon stacjonarny lub komórkowy po najniższych stawkach lub za darmo, wykorzystując do tego celu posiadane środki na swoim koncie SkypeOut lub operatora Voip. Jak dzwonić za darmo . Fring to również możliwość wykonywania połączeń z dowolnego konta SIP- można to wcześniej skonfigurować w aplikacji. To nie wszystkie opcje jakie oferuje Fring. Program automatycznie potrafi przełączać transmisje danych pomiędzy 3G a WiFi i gdy tylko będziesz w pobliżu darmowych hotspotów WiFi / Wlan, Fring wybiera optymalne połączenie abyś otrzymał jak najlepszą jakość rozmów.

Fring sprawia, że użytkujesz aplikacje z łatwością, dzięki udostępnionym za darmo Fringtones, które w każdej chwili możesz przesłuchać i sciągnąć na swój telefon komórkowy. Pamiętaj, że osoby z listy kontaktów lub znajomi też będą mogli zobaczyć czy jesteś zalogowany , jeśli tylko umieścisz na swojej stronie www lub blogu taką ikonę fringMe .

skype za darmo

Po angielsku video jak używać Fring - Polska to nie UK ;-( :-( Poland sux.)